20.12.2009

CACIB Wijchen (NL)

Międzynarodowa Wystawa Psów, Wijchen (NL)
sędzia: Dhr. R. Doedijns
"Cleo" Cleopatra Artax's Angels - oc.dosk, lok.1, CAC

Marliese, Leo gratulujemy udanego debiutu Grubej w klasie pośredniej :)


13.12.2009

Destrukcja Artax's Angels

Z dumą przedstawiamy nową dziewczynkę w "szeregach Artax'ów"

"Gaja" Destrukcja Artax's Angels (Dronas Jules Verne x Blue Moon) - 8,5 miesiąca :)
Gajka jest naszą współwłasnością z Marysią Sarol i będzie mieszkała w Olsztynie a kiedy przyjdzie czas zostanie mają kolejnego pokolenia, mamy nadzieję pięknego, Artaxów.


06.11.2009

Szkolenie na Psa Towarzyszącego

Jesteśmy dumni :) "Camillo" Camillo Artax's Angels skończył dwa tygodnie temu magiczne 15 miesięcy i Josef może z nim w końcu rozpocząć "prawdziwe szkolenia na punkty"... no i zaczęło się :) Pierwsze "zaliczenie" to "Pies Towarzyszący".
Camillo zdał na piątkę i dostał 91,5 punktów (na 100 możliwych) :))

Seep, Veronica Gratulujemy ! i życzymy kolejnych wspaniałych wyników z Camillo !


18.10.2009

Schnauzer Pinscher Club Show

Klubowa Wystawa Sznaucerów i Pinczerów, Kragujevac (Serbia)
sędzia: Calin Margineanu (Ro)

"Frodo" Dronas Jules Verne - exc.1, CAC, ISPU cert., Najlepszy Samiec, ZWYCIĘZCA RASY

ZWYCIĘZCA KLUBU '09
CHAMPION SERBII


17.10.2009

CAC Šumadija

Krajowa Wystawa Psow Šumadija, Kragujevac (Serbia)
sędzia: Kamen Litov (BG)
"Bastian" Aga-Ton Retman - exc.1, CAC, Najlepszy Samiec, ZWYCIĘZCA RASY

CHAMPION SERBII


11.10.2009

KSA-Schau Coesfeld

Klubowa Wystawa Sznaucerów i Pinczerów, Coesfeld (Niemcy)
sędzia: Monika Felsche (Hü)
"Diun" Di Un Grande Amore Artax's Angels - v.p. 1, Best Puppy, BEST IN SHOW PUPPY

Marion ogromne gratulacje !!! Wspaniały debiut Diun !!!


11.10.2009

Club Show Viničné

Klubowa Wystawa Sznaucerów i Pinczerów, SK
sędzia: Jana Gavrilova (Rus)

"Frodo" Dronas Jules Verne - exc.3


10.10.2009

WDS Bratislava 2009

Wystawa Światowa, Bratysława 2009
sędzia: Angel Garach Domech (Esp)
Zgłoszone 134 sznaucery średnie pieprz i sól

"Frodo" Dronas Jules Verne - exc.2, res.CAC, res.CACIB

res ZWYCIĘZCA ŚWIATA '09


08.11.2010

CACIB Tulln

Międzynarodowa Wystawa Psów, Tulln (A)
sędzia: Monika Blaha (A)

"Camillo" Camillo Artax's Angels - exc.1, Najlepszy Junior, Crufts qualif. 2010

BUNDESJUGENDSIEGER '09

Gratulujemy właścicielom - Josefowi i Weronice !


08.11.2010

Klub Show Stockerau

Wystawa Klubowa ÖSPC Stockerau
sędzia: Eva Bruspersky

"Camillo" Camillo Artax's Angels - exc.1, Najlepszy Junior

MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA KLUBU ÖSPK '09

Gratulujemy właścicielom - Josefowi i Weronice !


14.09.2009

CACIB Pampelune

Międzynarodowa Wystawa Psów, Pampelune (Es)
sędzia: Mr Stelio Makaritis
"Doiki" Ckexa Artax's Angels - exc.1, CACJ, Najlepszy Junior

Gratulujemy !


13.09.2009

ISPU Show

Światowa Wystawa Sznaucerów (ISPU) w Holandii
sędzia: J.Williams (NL)
"Cleo" Cleopatra Artax's Angels - exc.1, JCAC

MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA KLUBU ISPU

Marliese, Leo, Gratulujemy !


09.09.2009

Kiedy ma się 6 tygodni ...

... życie szczeniaczka nabiera kolorów. Już łatwo wszędzie się dostać, można ganiać po ogrodzie za tatą i wujkiem. Ciocia niestety się z nami nie bawi bo mówią że ma cieczkę. Mamę nam zabrali :( bo powiedzieli, że dosyć ją już poobgryzaliśmy. Jak przyjdzie to jest ubrana i nie możemy dostać się do mleka :( Ale za to próbujemy u taty i wujcia :), problem w tym, że tam ciągle nie ma mleka.
Zrobiło się gorączkowo, ciągle gdzieś jeździmy.
W poniedziałek byliśmy u cioci na imieninach :) Poznaliśmy wujka Oskara i taką fajną małą, kudłatą ciocię - Kuki. Mówią, że to york. Ale ona nie chciała się z nami bawić w ciągnięcie włosów. Potem przyszedł taki mały człowieczek - Natalia. Była dla nas taka miła :)) Dała nam nasze ukochane parówki i tuliła nas. Super było :)
W środę było mniej przyjemnie. Byliśmy w Sopocie. Jakieś panie nas oglądały, sprawdzały nam zęby a jedna nas nawet ostemplowała. To nie było fajne. Ale byliśmy grzeczni, zrobiliśmy siusiu na ręcznik i nigdzie więcej. Mogliśmy biegać po całym pokoju, spotkaliśmy jedynaka goldenka i beagelka w naszym wieku. Nie pozwolili im się z nami bawić. Siedzieli tylko na rączkach u swoich pańciów.
Pańcia była z nas dumna, i cieszyła się jak napisali o nas "...szczenięta o bardzo dobrym charakterze, przyjazne, ufne, pełne temperamentu charakterystycznego dla tej rasy. Głowy, osadzenie uszu i ogonów bardzo piękne. Zapowiadają się na piękne szczenięta jako przedstawiciele swojej rasy..."
Już się baliśmy, że ta Pani zmieni o nas zdanie kiedy Ensson gryzł ją po nogach i ciągnął za nogawkę, ale z pomocą przyszła E-sexy i umyła języczkiem tej Pani buty :) Wszyscy byli zadowoleni :)
Martwi nas trochę, że mówią o jakiś wyjazdach. Boimy się, że nas rozdzielą :( A my się tak wszyscy kochamy. To, że Franka ciągle bije się z Sałatem nie znaczy, że się nie kochają. Wiemy, że troje z nas będzie niedaleko mamusi. Najgorzej ma Ensson, który zamieszka w Afryce. Mam nadzieję, że przyśle nam fotki z lwami :))) ... do usłyszenia .... Wasz Einstein


06.09.2009

CACIB Luxembourg

Międzynarodowa Wystawa Psów, Luxembourg
sędzia: Frisk Svante (S)
"Cleo" Cleopatra Artax's Angels - exc.1, JCAC

MŁODZIEŻOWY CHAMPION LUXEMBURGA

Marliese, Leo gratulujemy super wyniku !!!


26.08.2009

To już miesiąc

Dzisiaj "maluchy" skończyły 3 tygodnie i zaczynają naprawdę przypominać sznaucery :) Czas mija przy nich tak szybko, że aż trudno uwierzyć, że minęło już tyle czasu. W 5 buziaczkach pojawiły się już pierwsze mleczne ząbki. Na razie nieśmiało tylko wierzchołkiem przebiły się przez dziąsełko, ale widać, że maluchom "to nie leży". Aisza chyba jeszcze nie zauważyła różnicy bo nadal bezproblemowo robi za bar mleczny. Pomału maluchy jedzą już nowe rzeczy. Zdecydowanie wolą wołowinkę od twarożku homogenizowanego, ale większe frajda dla nas jak jedzą twarożek bo to uczta dla oczu a i Aisza szczęśliwsza kiedy oddajemy jej takiego brudasa do czyszczenia :) Jeszcze wciąż trudno utrzymać im się na czterech łapkach. Przednie są już silne ale "tylnie zawieszenie" wciąż jest za słabe żeby utrzymać taki ciężar :) No i najważniejsze, a o czym prawie zapomniałam, potrafią juz dawać buzi !!! Tym razem wszystkie ogonki zostały na swoim miejscu i jak tylko zbliżamy się do leżonka małe cieszawki (czytaj ogony) latają im w prawo i lewo. Wspaniały widok którego uwieńczeniem jest właśnie mnóstwo buziaczków od maluchów. Ja mam już swojego ulubieńca :) Jako pierwszy zaczął machać cieszawką, i teraz jak przypadkiem podejdę i wezmę na ręce kogoś innego jako pierwszego patrzy takim wzrokiem, że po prostu wymiękam i muszę go wziąć i wycałować. Biała dziewczynka ma swoją metodę żeby ją tulić :) Jak widzi, że nie ona jest w centrum po prostu "lampi się" na mnie i drze się takim "łałłłłłł". Potem kilka sekund odstępu i znowu "łałłłł". Można z nią w ten sposób naprawdę długo dyskutować, bo odpowiada na każde "łałłłł" :))

 


17.08.2009

Dzieci Aiszy i Frodo mają już 3 tygodnie

Miesiąc minął tak szybko, że jedyne co zauważyłam to ogromne zaległości w pracy :((( Gdyby nie to, to opieka nad maluchami sprowadzała by się do samych radosnych chwil. Jednak jakoś nie sposób zająć się czymś produktywnym, kiedy obok (dosłownie metr od mojego biurka) termity szaleją na całego. Termity to oczywiście szczenięta :) Pierwsza tę "ksywkę" dostała fioletowa dziewczynka bo mięsko jadła w takim tempie, że nie mogłam nadążyć z podawaniem jej go :) Potem wszyscy jedli tak samo więc teraz i reszta to termitki. Na szczęście jedzą już same i nie machamy rękami jak oszalali w poszukiwaniu mięsnej kulki :) W ciągu ostatniego tygodnia wiele się wydarzyło. Grubasy mają już niezłe ząbki a Aisza ucieka przed nimi gdzie tylko może. Karmienie przez mamę ogranicza się do wejścia, stanięcia i szybkiej ucieczki :) W galerii tradycyjnie cotygodniowa porcja zdjęć. Tym razem małe piękności były juz po pierwszej wizycie w salonie piękności :) Full service: manicure, pedicure, strzyżenie i nowe ciuchy :))


10.08.2009

Maluchom stuknęło 13 dni :)

Kluski Aiszi rosną niewiarygodnie szybko, a waga do 1kg jest już nam nieprzydatna od 2 dni. Teraz wygladają jak małe misie, na dowód czego poniższe zdjęcie :) Między czasie kluski miały juz pierwszy manicure i pedicure :) a jutro czeka ich pierwsze odrobaczenie.
Mamusia, póki co, bardzo je jeszcze kocha. Mam nadzieję, że kiedy pojawią się pierwsze ząbki nie zniknie instynkt macierzyński. Na razie śmiejemy się jak gibający się i rozjeżdżający na łapkach klops usiłuje (zresztą skutecznie) wypełznąć z leżonka.
Z poważniejszych spraw: wszystkie oczy mamy już otwarte !!! Wprawdzie niektóre jeszcze nie do końca bo w połowie, ale jutro będziemy już oglądać oczęta wszystkich :)
Faza wegetatywne dobiega więc końca i teraz czas na przejście do kolejnej fazy rozwojowej: okres przejściowy zwany okresem burzliwych zmian :)
Tymczasem nadal kontynuujemy branie maluchów na ręce, łaskotamy ich po stópkach i układamy na zimny ręcznik (wczesna stymulacja neurologiczna szczeniąt)

 


04.08.2009

Sznaucer czy mastiff ? Oto jest pytanie

Bobasy Aiszy prawie skończyły tydzień i rosną wspaniale. Nasuwa nam się jednak pytanie czy oby są to dzieci pary sznaucerów. Czy przypadkiem Aisza, nie miała "skoku w bok". Pachną jak sznaucery i są kochane jak sznaucery, ale czy to na na pewno sznaucery ? Jakby się tak przyjrzeć wyglądają na krzyżówkę sznaucer-rottweiler-mastiff :) Ok, rozumiem podwoić wagę urodzeniową w pierwszym tygodniu życia szczeniaczka to sprawa priorytetowa, ale te klopsy, przy urodzeniu miały 300-345g (więc nie duże) a teraz każde ma grubo ponad 700g i kruszynkami ich nazwać nie sposób :)
Aisza wyraźnie z maluchami się nudzi. Chyba była przygotowana na odchowanie małej armii, bo ta "mleczarnia" którą dysponuje wykarmiła by ze 2 "solidne" mioty. Reasumując. Szczeniaczki mają się nieźle a ich fotki w wieku 1 tygodnia są w galerii szczeniaczkowej :)


28.07.2009

Dzieci Aiszy i Frodo już na świecie

12.07.2006r. przyszły na świat pierworodne dzieci Aiszy. Oj pamiętam ile było radości jak "Parszywa Dwunastka" opanowała nam dom :)) Teraz na narodziny czekaliśmy z lekkim przerażeniem, i pełni nadziei aby te 90cm obwodu brzuszka Aiszy było wynikiem dobrego odżywiania :)
W końcu 28.07.2009r. nadszedł TEN DZIEŃ. O 9:30 pierwszy oddech złapał klusek płci męskiej, a za nim dziewuszka. Potem znowu chłopak i znowu dziewczyna. Za jakiś czas, powtórka z rozrywki i znowu chłopak i dziewczyna. Tak mi się te proporcje podobały, aż nagle po wzorcowym chłopaku ... chłopak i chłopak i chłopak ... Tym sposobem po lekkim lecz bardzo długim porodzie nasze stadko powiększyło się o 3 dziewczynki i 6 chłopców.
Radość niestety nie trwała długo :( W nocy umarła na rękach Mirka mała Elizabeth, której Aisza za krótko przegryzła pępowinę. Udało się zatamować krwotok ale mała straciła bardzo dużo krwi :( Nie pomogło nic ....
Życie jednak musi toczyć się dalej, takie są prawa natury i teraz cieszy nas widok radosnej Aiszi i jej grubaśnego Oktetu. Jak mówi przysłowie indiańskie "Bez zwierząt dusza człowieka umarła by z samotności"...

 


19.07.2009

CACIB Oberwart

Międzynarodowa Wystawa Psów, Oberwart (Austria)
sędzia: Kraljic Zlatko (HR)

"Frodo" Dronas Jules Verne - exc.1, CAC, CACIB, ZWYCIĘZCA RASY

Po dwóch dniach "zmagań" Frodo dostał tytuł

ZWYCIĘZCA AUSTRO-WĘGIER '09

 


18.07.2009

CACIB Szombathely

Międzynarodowa Wystawa Psów, Szombathely (Hungary)
sędzia: Lokodi Csaba Zsolt (RO)

"Frodo" Dronas Jules Verne - exc.1, CAC, CACIB, ZWYCIĘZCA RASY, 3 BEST IN GROUP

Frodo otrzymał ostatni potrzebny CACIB i spełnił warunki do otrzymnania tytułu

INTERNATIONAL CHAMPION

 


12.07.2009

CACIB Portugalete

Międzynarodowa Wystawa Psów, Portugalete (Espania)
"Doiki" Ckexa Artax's Angels - exc.1, CACJ, Najlepszy Junior, ZWYCIĘZCA RASY

Gratulujemy właścicielom !


28.06.2009

CAC Neustadt

Krajowa Wystawa Psów w Neustadt

"Camillo" Camillo Artax's Angels (12 months old) - exc.1, JCAC, Najlepszy Junior, res. BEST IN SHOW Junior

Veronica, Josef OGROMNE gratulacje kochani. Wspaniały debiut !
Życzymy kolejnych udanych sukcesów treningowych i wystawowych !07.06.2009

CAC Wałbrzych

Krajowa Wystawa Psów, Wałbrzych (PL)
sędzia: J.Jabłońska (PL)
"Baron" Baron Artax's Angels - exc.1, CWC, Najlepszy Samiec

Gratulujemy !


05.06.2009

CAC Senec

Krajowa Wystawa Psów, Senec (SK)
sędzia: Lokodi Csaba Zsolt (RO)

"Frodo" Dronas Jules Verne - exc.1, CAC, Najlepszy Samiec, ZWYCIĘZCA RASY


31.05.2009

Jahressieger '09

Tym razem zanim dostaliśmy wieczornego e-maila od Leo ... Stoimy spokojnie w kolejce po lody na wystawie w Słupsku i dzwoni telefon. Mirek zaczyna rozmowę po niemiecku a chwile później pojawia się u niego na twarzy uśmiech :) Dzwoniła Marliese .... Gruba kolejną niedzielę spędzała na wystawie. Leo i Marliese byli tak szczęśliwi z jej wyniku, że zaraz po zejściu z ringu musieli ogłosić nam dobrą nowinę :) Tym razem była to wystawa o tytuł "Najlepszego sznaucera Roku 2009". Gruba kolejny raz wygrała klasę młodzieży i została Młodzieżowy Zwycięzca Roku 2009 !!!

SK-Jahressiegerauslese (DE)
sędzia: E.Deutscher (A)

"Cleo" Cleopatra Artax's Angels - exc.1, JCAC

oraz tytuł

JAHRESJUGENDSIEGER '09

Leo, Marliese SUPER ! OGROMNE gratulacje kochani. Tylko tak dalej i udanych wakacji :))


31.05.2009

САС Słupsk

Krajowa Wystawa Psów, Słupsk (Pl)
sędzia: Z.Gilarski (Pl)

"Frodo" Dronas Jules Verne - exc.1, CWC, Najlepszy Samiec, ZWYCIĘZCA RASY


29.05.2009

Aisza wolna od dysplazji

Dzisiaj listonosz przyniósł długo oczekiwany przez nas list. Po ponad 2 miesiącach czekania w końcu dostaliśmy oficjalne wyniki badania Aiszy w kierunku dysplazji. Nie wiedzieliśmy nic, kiedy otworzyliśmy i zobaczyliśmy A byliśmy wniebowzięci :))
"Aisza" Beti Dolina Rosomaka - stawy IDEALNE, HD A po urodzeniu 12 szczeniąt i w wieku 5,5 roku !!
Super, wszystkie nasze psy są całkowicie wolne od dysplazji :))) Wszystkie mają HD A !!!


17.05.2009

KSA-Schau OG Fulda

KSA Schnauzer-Pincher Club Show, Fulda (D)
sędzia: F.Machauer (D)

"Cleo" Cleopatra Artax's Angels - exc.1, JCAC

Cleo spełniła warunki do otrzymania tytułu

MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA KLUBU PSK

Marliese, Leo gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw !!!


17.05.2009

Baron Championem Polski

Krajowa Wystawa Psów, Jelenia Góra (Pl)
sędzia: Aleksander Skrzyński

"Baron" Baron Artax's Angels - exc.1, CWC, Najlepszy Samiec

Baron spełnił warunki do otrzymania tytułu

CHAMPION POLSKI

Gratulacje dla Barona i Pana Waldemara !


17.05.2009

2x САС in Kaliningrad (Rus)

16.05.2009 Krajowa Wystawa Psów, Kaliningrad (Rus)
sędzia: M.G.Ostrovskaya (Rus)

"Frodo" Dronas Jules Verne - exc.1, CW, CAC, ZWYCIĘZCA RASY

Frodo spełnił warunki do otrzymania tytułu

CHAMPION RKF

17.05.2009 Krajowa Wystawa Psów, Kaliningrad (Rus)
sędzia: L.Galiaskarova (Rus)

"Frodo" Dronas Jules Verne - exc.1, CW, CAC, wniosek na Ch. RFLS, ZWYCIĘZCA RASY

Frodo spełnił warunki do otrzymania tytułu

CHAMPION ROSJI


10.05.2009

Landessieger Hessen '09

Landesjugendsieger Hessen (D)
sędzia: Walter Schicker (D)

"Cleo" Cleopatra Artax's Angels - exc.1, JCAC

i dostała tytuł

MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA HESSEN '09

Gratulujemy!


01.05.2009

VDH-Europasieger

Międzynarodowa Wystawa Psów VDH-Europasieger, Dortmund (D)
sędzia: K.Keil (D)

"Cleo" Cleopatra Artax's Angels - exc.1, JCAC

Cleo otrzymała tytuł

MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA EUROPY VDH '09

Marliese, Leo serdecznie gratulujemy Wam i Grubej !!! SUPER !!! Życzymy Wam kolejnych zwycięstw i powodów do dumy i radości !


26.04.2009

CACIB Opole

Międzynarodowa Wystawa Psów, Opole (Pl)
sędzia: Andrzej Mania

"Baron" Baron Artax's Angels - exc.1, CWC, res.CACIB

Gratulacje dla Barona i Pana Waldemara !


26.04.2009

Club Show Münstereifel

Wystawa Klubowa KSA-Schau OG Bad Münstereifel (De)
sędzia: Chris Aerts-Depré (Belgium)

"Cleo" Cleopatra Artax's Angels - exc.1, JCAC, Najlepszy Junior, ZWYCIĘZCA RASY

Ogromnie gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw !!!


12.07.2009

CACIB San Sebastian

Międzynarodowa Wystawa Psów, San Sebastian (Spain)
sędzia: Guido Perosino (Spain)
"Doiki" Ckexa Artax's Angels - exc.1, CACJ, Najlepszy Junior

Gratulujemy właścicielom !


26.04.2009

OG-Schau Dortmund

Krajowa Wystawa Psów, Dortmund (Germany)
sędzia: Isolde Huber

"Cleo" Cleopatra Artax's Angels - exc.1, JCAC, Najlepszy Junior, ZWYCIĘZCA RASY

Marliese, Leo SUPER ! serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny kwietniowy występ.


05.04.2009

Dzieci Buby i Froda już na świecie

W czwartek 2 kwietnia nasza hodowla powiększyła się o długo oczekiwane, przeurocze szczenięta. Buba i Frodo zostali rodzicami 8 wspaniałych bobasków.
Ku naszej radości, mimo że szczenięta urodziły się bardzo duże, poród przebiegał bardzo szybko i bezproblemowo. Po 4 godzinach o 4:50 na świecie były już 4 pieski i 3 suczki. Wszystko zapowiadało, że to już koniec. Wyczerpani o 8 położyliśmy się zdrzemnąć na godzinkę. Wstajemy a tu niespodzianka - jeszcze jedna dziewczynka dołączyła do rodzeństwa :) Tym razem, był to juz na prawdę koniec :))
Wszystkie maluchy są zdrowe, duże i co najbardziej się daje zauważyć- bardzo głodne. Szybko przybierają na wadze, a dzielna Bubka czyści maluchy na wysoki połysk :) Z wielką przyjemnością przedstawiamy pierwsze zdjęcia dzieciaczków w szczeniaczkowej galerii.

 


15.02.2009

Debiut "Grubej" na Klubówce

Dostaliśmy wspaniałe wiadomości od Leo i Marliese (hod. von Fussenberg). Cleo zwana też Grubą debiutowała w niedzielę na Klubowej Wystawie w klasie szczeniaczków :) Podobno swoim charakterkiem rozkochała w sobie wszystkich a budową zachwyciła sędziów do tego stopnia, że sędziujący obok na ringu Eugene Yerusalimsky (hod. Ave Concorde) musiał przyjść do nich i pogratulować pięknej suni którą był oczarowany :) My jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Gruba pięknie rośnie i trzymamy kciuki za kolejne występy.

Wystawa Klubowa KSA-Schau OG Ruhrtal, (De)
sędzia: Ernst Theisen (De)

"Cleo" Cleopatra Artax's Angels (7,5 miesiąca) - oc.wyb.ob, lok.1, Najlepsze Szczenię w Rasie

Marliese, Leo serdecznie gratulujemy Wam i Cleo i życzymy dalszych sukcesów !


14.02.2009

САС Bydgoszcz

Krajowa Wystawa Psów, Bydgoszcz (Pl)
sędzia: M.G.Ostrovskaya (Rus)

"Frodo" Dronas Jules Verne - exc.1, CWC, Najlepszy Samiec

Frodo spełnił warunki do otrzymania tytułu

CHAMPION POLSKI


12.01.2010

Camillo i szkolenie na psa lawinowego

"Camillo" Camillo Artax's Angels i jego właściciele co rusz nas czymś zaskakują i dają powody do dumy i radości. Camillo kocha pracować i pierwsze "zajęcia" w szkole miał już w wieku 11 tygodni :) Tym razem mając już (albo zaledwie) 6 miesięcy rozpoczął szkolenie na psa lawinowego. Podczas szkolenia ratownicy z psami trenowali poszukiwanie ofiar lawin, których role pełnili zakopani pod śniegiem ratownicy pozoranci. Camillo spisał się na medal. Pierwsza próba i pierwszy sukces. Znalazł pozoranta 1 metr pod śniegiem. Jesteśmy z niego dumni !! Tylko tak dalej !